Lyžařská střediska v blízkosti našeho penzionu:

Lyžařská střediska v blízkosti našeho penzionu

NELLA Bartošovice v Orlických horách. K dispozici jsou tři sjezdovky s lyžařskými vleky (400m - poma a 100m dětský - provazový). Areál je vhodný jak pro lyžaře nebo snowboardisty začátečníky, tak pro zkušenější lyžaře a zvláště pak pro rodiny s dětmi. Speciálně pro snowboardisty je připraven přilehlý snowpark, kde naleznete nemálo překážek, skoků a railů. Sjezdovka je pravidelně upravována rolbou. Lyžařská škola, občerstvení u dolní stanice vleku.
.....
SPORT AREÁL České Petrovice se nachází v nadmořské výšce 720 m.n.m. Disponuje 3 lyžařskými vleky s celkovou přepravní kapacitou 2 000 osob za hodinu. Celková délka sjezdových tratí je přes 2 km. Dvě sjezdovky jsou uměle zasněžovány a opatřeny světly pro večerní lyžování. Sjezdovky jsou vhodné jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak pro turistické lyžování a snowboardisty. Areál udržuje 2 km běžeckých tratí a snowboardisté oceňují snowpark, který je umístěn na jedné ze sjezdovek. Lyžařská a snowboardová škola, servis, půjčovna a občerstvení.
.....
Lyžařský areál MLADKOV-PETROVIČKY v nadmořské výšce 600 m s jedním vlekem, parkovištěm, stravovacím a ubytovacím zařízením naleznete v Petrovičkách asi 1 km od Mladkova směrem na Zemskou bránu a Bartošovice. Středně náročné terény můžete využít celý týden a o víkendech a svátcích. Jsou zde dvě sjezdovky o celkové délce 1,2 km s převýšením 139 m. Přepravní kapacita vleku je 880 osob za hodinu. Třikrát v týdnu lze využít i lyžování při umělém osvětlení. Součástí arealu je i nově budovaný snowpark.
.....
Areál ŘÍČKY se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 752 - 992 m nad mořem. Vrch Zakletý, respektive křížení turistických cest Pěticestí je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V Říčkách se pořádá Skiinterkritérium - mezinárodní lyžařský závod dětí. Vlastní Zimní lyžařské středisko se skládá z čtyř sjezdovek:
- Slalomka (černá) - délka cca 1000 m, pro zkušené, sportovní lyžaře. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem.
- Sjezdovka (červená) - délka cca 1200 m, pro středně zkušené lyžaře. Sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem.
- Loučky (modrá) - délka cca 1500 m, pro začátečníky a rodiče s dětmi, krásné rodinné lyžování.
- Můstek (červená) - délka cca 350 m, večerní lyžování, Snowpark. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem.

A MNOHO DALŠÍCH....

(zdroj: http://www.orlickehory.net/aktuality/lyzovani.htm)